Jak jsme dali výpověď… – 1. část

Před WOWO designem jsme svůj čas a energii věnovali jiným pracem a zaměstnáním. Jakým přesně, tím Vás nebudeme zatěžovat, protože to není důležité a je to minulost. O čem chceme dneska psát je, jak a proč jsme se těmto pracem přestali věnovat a proč začínáme tvořit WOWO naplno!

Práce nebo seberealizace?

V průběhu našeho života jsme si postupně více a více uvědomovali, že času, který člověk věnuje práci, je TOLIK, že by bylo fajn, aby tato práce byla zároveň seberealizací a radostí. Pak už totiž nejde o práci, ale o naplňování svého potenciálu a talentu.

Došli jsme oba do fáze, kdy to pro nás v práci už nejen „nebylo ono“, ale kdy nás to tak trochu vnitřně ničilo, kdy jsme do ní nechodili s nadšením, ale jen pro peníze.

Někdo chodí do práce, která ho třeba 100% nebaví, ale je s tím tak nějak ok a bere to, jak to momentálně je. U nás obou to ale přerostlo v nepříjemný svíravý pocit každé ráno při vstávání do práce a nebo každý večer při nastavování budíku, a to už nešlo ignorovat. Přestalo to pro nás být situaci, ve které bychom chtěli dále setrvávat.

Výpověď – ano či ne?

Uvědomovat si, že naše současná práce pro nás není „to ono“, je sice jedna věc, ale ta druhá je to opravdu převést do praxe. V tom hrála roli i naše vzájemná podpora a důvěra, že to společně zvládneme. Rozhodli jsme se tedy, že oba dva podáme výpověď a že se budeme naplno věnovat tomu, co nás baví. A protože naše společné „baví mě to“ se potkalo v práci se dřevem, vytvořili jsme značku WOWO design.

„Já nemít hypotéku…“ aneb co slýcháme od okolí

Zpravidla se nejvíc setkáváme se třemi typy reakcí na naše rozhodnutí. První je: „Já vám tak závidím. Kdybych já měl něco, co by mi šlo a prodávalo se, hned bych do toho šel!„. Druhým typem reakce je „To nebude fungovat. Vážně si myslíte, že se tím uživíte?„. No a poslední reakcí bývá „Nemít hypotéku a závazky, tak to taky udělám.

A jak to vnímáme my?

Jaký je náš postoj k výše zmíněným reakcím? Bojíme se něčeho? To s Vámi nasdílíme v druhé části článku. Kdybyste na nás měli v tomhle směru nějakou otázku, sem s ní, v dalším článku ji rádi zodpovíme 🙂

O vydání 2. části článku se dozvíte nejlíp z našeho Facebooku nebo Instagramu. A jestli se Vám do té doby zachce dřevěného šperku, tak vzhůru do našeho eshopu.