Nebojte se nosit dřevo – aneb 3 mýty o dřevěných špercích

Máte pocit, že dřevěný šperk je moc extravagantní a netradiční, že nevydrží, že se brzy zašpiní, změní barvu, rupne a zlomí se a nebo že starat se o něj vyžaduje moc úsilí – jako např. sundávat dřevěný prsten při mytí rukou nebo pravidelné ošetřování olejem nebo voskem? Chyba!

Péče o dřevěný šperk? Žádná není!

Tedy takto – jestli trénujete plavání na olympiádu a nebo jste automechanik a rýpete se v motorech, budiž, pak budete asi muset šperk sundávat častěji. Nicméně pokud jste člověk s běžnými denními činnostmi, pak dřevěný šperk můžete nosit celý den.

Na sprchování jej doporučujeme sundávat, stejně tak jako na mytí rukou, přeci jen je to dřevo, ale když na to občas zapomenete, nestane se nic, zvláště pak pokud jde o tvrdé exotické dřeviny.

Pokud dřevěný prsten nepoužíváte jako snubní, nemusíte ho celý život nijak ošetřovat – to se týká i dřevěných náušnic nebo náhrdelníků. Pokud jej používáte jako snubní a nosíte ho tím pádem každý den, pak mu občasné ošetření (cca jednou za čtvrt roku) přírodním olejem či voskem prospěje.

Dřevěné šperky jsou moc extravagantní

Co je pro jednoho moc, pro druhého může být akorát. A to se týká všech šperků (potažmo módy jako takové), nejen těch dřevěných. Někteří zákazníci u nás nakupují subtilní jemné prstýnky, náušnice nebo náhrdelníky a jiní si zase libují v těch extravagantnějších, s výraznou kresbou, barvou dřeva nebo tvarem.

A tak můžeme s klidem říct, že ať už šperk chcete jako výrazný doplněk přitahující pozornost nebo tichou společnost méně výrazného doplňku, šperky ze dřeva Vaše touhy dokáží určitě uspokojit.

Dřevěný šperk nevydrží – rupne a poškodí se

Je pravda, že dřevo není tak tvrdé jako kov, ovšem to neznamená, že dřevěné šperky nejsou odolné. Šperky vyráběné ze dřeva (zejména pak z pevných dřevin jako je dub nebo exotické druhy) vydrží mnohem víc, než byste si mysleli!

Protože nejsme kovářova kobyla, nosíme naše dřevěné šperky na různé příležitosti už dlouhou dobu a zatím se nám nestalo, že by se nějaký šperk zlomil nebo se jinak poškodil.

Je jasné, že dřevo nevydrží tolik, jako kov – pokud tedy jedete na dovolenou k moři, šperk nechejte na ručníku na pláži a na štípání dříví si dřevěný prsten také sundat můžete. Nicméně víme, co si při návrhu tvarů a volby dřeva můžeme u výroby našich šperků dovolit, aby s Vámi vydržely všechno, a tak naše dřevěné šperky můžete nosit bez obav všude, kam Vás život zavede.