Ptáte se

aneb často kladené otázky

Doprava

Česká pošta doporučeně - 99 Kč
Česká pošta v rámci EU - 249 Kč
Po dohodě lze zaslat i mimo EU.

Možnosti platby

V našem eshopu můžete platit kartou online, bankovním převodem online nebo klasickým bankovním převodem, na dobírku nezasíláme.

Jak pečovat o dřevěné poklady od nás?

Dřevo jako přírodní materiál vyžaduje péči, ale nijak náročnou, nebojte. Rady a tipy pro péči o dřevěný šperk jsme sepsali zde a o dřevěné nádobí zde.

Co dřevěné nádobí a kácení stromů?

U dřevěných misek, talířků a dalšího nádobí ze dřeva je to vždy individuální. Z padlých stromů nebo stromů, které bylo nutné pokácet v rámci rizikového kácení, vyrábíme většinou "kusovky", tj. originály, které jsou neopakovatelné a nejde je vyrábět ve větším množství pro nedostatek materiálu, ostatní dřevěné nádobí vyrábíme z truhlářského řeziva z českých stromů tzv. druhé jakosti, což znamená, že není vhodné pro nábytkářskou výrobu z hlediska suků, ale pro naše využití se skvěle hodí.

Za jak dlouho dostanu zboží?

Objednávky odesíláme co nejdříve po přijetí platby, ale někdy se objednávky nakupí, takže dodáváme běžně nejdéle do 2 týdnů od platby, pokud by to mělo být déle, dáme vědět. Jestliže Vám vyrábíme šperk/nádobí na zakázku, tak je doba výroby zpravidla do 2-3 týdnů. Pokud máte specifický požadavek na datum dodání, dejte nám to vědět v poznámce u objednávky, pokusíme se s tím něco udělat 🙂 Na Slovensko (a ostatních zemí EU) může být dodání o pár dní delší v závislosti na poště. 

Vyrábíte dřevěné nádobí na přání?

Často lidem vypalujeme jejich vlastní jednoduché motivy do dřevěných misek/talířků. Takovéto dřevěné nádobí na míru se hodí například jako svatební dar nebo dárek k narozeninám nebo prostě pro sebe pro vlastní potěchu :). V eshopu si můžete objednat misku na přání s vypálením a nebo mandalou a do poznámky napsat, jaký text na misce chcete (popřípadě dopošlete obrázek, logo, nákresek atp. emailem). Najdete tam taky galerii ukázek misek na přání, které jsme už vyráběli. Pokud si nejste jistí nebo to chcete probrat, napište 🙂

Kde koupit osobně?

Kromě našeho eshopu můžete naši krásu z lesa pořídit i v kamenných obchodech:
       - Place store Brno (web)
       - Kuráž Praha (web)
 
Na všech místech najdete jen určitý výběr z našich výrobků, tj. ne vše, co je zde na eshopu, je i v obchůdcích.

Akce & trhy

V průběhu roku jezdíme prodávat naše dřevěné poklady na různé trhy, nejčastěji v Praze, ale někdy i v jiných městech. O akcích, kam se chystáme, dáváme vždy vědět na Instagramu.

Máte jiný dotaz?

Napište nám, rádi odpovíme.