vypalovani_vs_gravirovani_do_dreva

Vypalování vs. gravírování do dřeva

Zdá se to být stejné a přece není. Často nám píšete, jestli bychom mohli do misky vygravírovat nápis nebo text. Pro ty, které to zajímá, tady máme osvětlení toho, co vlastně znamená gravírování, proč ho neděláme a proč místo něj děláme vypalování 🙂

Gravírování do dřeva (nebo do jiného materiálu) je čistě strojové. Zjednodušeně to funguje tak, že do stroje zadáte vzor, text, fotografii… a ten ho pak přesně podle předlohy laserem do materiálu vygravíruje.

Naproti tomu vypalování do dřeva, což děláme my, je ruční – motiv si tedy ručně na materiál (v našem případě dřevěné misky a obecně dřevěné nádobí) přeneseme a pak ručně čárku po čárce vypálíme.

Proč neděláme gravírování? Zkrátka proto, že raději věci děláme ručně – stejně jako každou misku vytvoříme ručně s pomocí soustruhu místo abychom si je nechali vyrobit CNC strojem, tak i vypalování motivů děláme ručně místo laserem. Podle nás to vypadá nejen líp a ke dřevu to pasuje, ale díky tomu se opravdu můžeme mazlit s každou miskou a máme pocit, že i pro vás je pak vlastnit takovou misku milejší.

Ať už si tedy u nás vyberete dřevěnou misku s některým z našich autorských motivů, nebo si objednáte misku s motivem na přání, můžete si být jistí, že od výběru konkrétního dřeva pro výrobu až po vypálení motivu je dělaná ručně a vy jste nákupem podpořili někoho, koho práce baví a každu jednu misku dělá s radostí.

Děkujeme 🙂